DIYLifestyle

Zakładka do książki DIY – poradnik dla początkujących

Zakładka do książki DIY – poradnik dla początkujących

Jeśli lubisz czytać książki, ale ciągle zapominasz, na której stronie kończysz sesję czytania lub po prostu lubisz posiadać wyjątkowe, spersonalizowane przedmioty, to na pewno zainteresuje Cię nasz poradnik. Zakładka do książki DIY może wydawać się czymś trudnym do zrobienia. Jednak z naszymi wskazówkami nie będziesz mieć najmniejszego problemu, żeby zrobić ją samemu! Będziesz mógł cieszyć się spersonalizowanym przedmiotem o odpowiadającym Ci wyglądzie, który jednocześnie będzie przydatny. Możesz także wykorzystać ten poradnik aby zrobić komuś wyjątkowy prezent!

Zakładka – prosty pomysł na prezent

Wymyślenie odpowiedniego prezentu dla bliskiej osoby może stanowić duży problem. Szczególnie wtedy, kiedy nie dysponujemy odpowiednio dużymi zasobami pieniężnymi, za pomocą których możemy kupić cokolwiek tylko chcemy. Jeżeli wiemy, że osoba, której chcemy zrobić prezent lubi czytać, to własnoręcznie zrobiona zakładka do książki będzie idealnym prezentem. Możesz ją dostosować do preferencji estetycznych obdarowywanej osoby, dzięki czemu Twój podarunek będzie wyjątkowy. To, że poświęcisz swój czas i energię na wykonanie prezentu także zostanie niewątpliwie docenione.

Zakładka do książki DIY – potrzebne materiały

Przed rozpoczęciem pracy konieczne jest zebranie wszystkich potrzebnych materiałów oraz przyrządów. Najważniejszym elementem będzie baza na zakładki, aby ją zrobić wystarczy wyciąć odpowiednich rozmiarów prostokąt z powszechnie dostępnej tektury. Oprócz tego będziemy potrzebowali:

  • kleju
  • nożyczek
  • czegoś do kolorowania (flamastry, farby, kredki)
  • różnych rodzajów papieru
  • ścinek
  • wstążki lub włóczki
  • dziurkacza

Zakładka do książki – wykonanie krok po kroku

Prostym sposobem ozdobienia zakładki jest najzwyczajniejsze w świecie oklejenie jej  papierem. Jeżeli dysponujemy resztkami papierów po innych projektach, to możemy je wykorzystać do ozdobienia naszego rękodzieła. Możemy także pomalować zakładkę za pomocą flamastrów, farb lub kredek. Ostatnim etapem wykonania zakładki do książki domowej roboty, będzie wykonanie specjalnej dziurki, w której umieścimy wstążkę lub włóczkę. Możemy nawlec na nie wybrane przez nas koraliki. na przykład takie, które są ozdobione literami. Możemy je wtedy ułożyć w wybrany napis. Może być to na przykład imię obdarowywanej osoby albo proste: “Wszystkiego najlepszego”. Taki prezent na pewno wywoła uśmiech na twarzy tego, kto go dostanie! Oczywiście, możesz wykonać taką zakładkę dla siebie samego.

Zakładka do książki DIY – prostsza wersja

Jeżeli masz duże problemy ze zdolnościami manualnymi, lub po po prostu nie masz ochoty inwestować czasu i energii w stuprocentowo własnoręczne wykonywanie zakładki, to istnieje inna opcja! W internecie można znaleźć bardzo dużo dostępnych gotowych szablonów na zakładki. Pozwalają nam one znacząco uprościć pracę oraz uzyskać podobne efekty. Mimo wszystko wymaga to odrobinę pracy własnej, za pomocą której będziesz mógł spersonalizować swoją zakładkę.

BOOKPARADISE

Udostępnij