DIY

Jaki zrobić prezent urodzinowy DIY?

Jaki zrobić prezent urodzinowy DIY?

Wiele osób nie wie, co sprezentować bliskim z okazji urodzin. Oczywiście zawsze można pójść na skróty i sięgnąć po coś gotowego typu bombonierka ze sklepu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest jednak włożenie większego wysiłku w zrobienie czekoladek lub upieczenie ciasteczek. Upominki wykonane samodzielnie mają większą wartość, wywołują uśmiech zadowolenia na twarzy obdarowanego. Każdy lubi mieć coś unikalnego, czego na próżno szukać na sklepowych półkach. Sposobem na oryginalny prezent będzie przykładowo biżuteria hand made. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia.

Dlaczego warto wręczyć upominki handmade?

Jeśli ktoś szuka pomysłu na unikalny prezent, to powinien pomyśleć o zrobieniu go samodzielnie. Produkty handmade są unikalne, jedyne w swoim rodzaju. Nie można kupić dwóch identycznych rzeczy, nawet jeśli zostały one zrobione przez jedną osobę. Zawsze będą jakieś różnice, mniejsze lub większe. Upominki ręcznie robione są niezwykle cenne dla obdarowanych. Odznaczają się starannym wykonaniem, wysoką jakością. Można liczyć na dbałość o każdy detal, precyzyjne wykończenie. Możliwe staje się także spersonalizowanie prezentu. Każdy doceni taki oryginalny prezent. Jest to również ekonomiczne rozwiązanie.

Pomysły na prezent urodzinowy DIY

Jest tak wiele pomysłów na zrobienie prezentów DIY, że nie zabraknie ich przez wiele lat. Można wobec tego wręczyć coś ciekawego z różnych okazji, urodziny bliskiej osoby to świetny przykład. Warto celebrować dzień, w którym urodził się ktoś bliski sercu. Można wobec tego sprezentować komuś piękną roślinę w ręcznie robionej doniczce. Stanie się ona praktyczną dekoracją. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zrobienie lasu w słoiku, co prezentuje się bardzo efektownie. Większość elementów można znaleźć na zewnątrz typu mech, ziemia, szyszki, kamienie itd. Kolejną opcją będzie spersonalizowana koszulka, ręcznie pomalowana. Można na niej umieścić ciekawy nadruk, śmieszny napis, cytat z ulubionego filmu lub fragment piosenki. Ręcznie robiona biżuteria to wspaniała opcja, możliwości jest multum. Dostępne są nawet gotowe zestawy do jej tworzenia.

Co można podarować bliskim?

Jak wiadomo, każdemu przyda się piękna dekoracja ścienna. Warto wobec tego zrobić ciekawy plakat w antyramie. Kolejną opcją będzie ręcznie robione etui na telefon. Zabezpieczy urządzenie i jednocześnie doda mu atrakcyjności. Można również kupić gotowe rękawiczki i przyozdobić je samodzielnie koralikami, cekinami, naszywkami itd. Dobrym pomysłem na prezent jest zrobienie ładnej skarbonki, która będzie zachęcać do oszczędzania pieniędzy. Można oczywiście włożyć do niej coś od siebie na start. Na urodziny wspaniale sprawdzają się kwiaty, ale żywe są nietrwałe, dlatego warto zrobić ręcznie szyte przykładowo tulipany. Nie zwiędną, będą piękną ozdobą przez długi czas. Wspaniałą dekoracją są także podkładki pod kubki wykonane z płatów drewna. Pamiętać trzeba oczywiście o ich oszlifowaniu i zabezpieczeniu olejem. Warto również je spersonalizować, dzięki czemu upominek stanie się jeszcze bardziej wartościowy dla obdarowanego.

Udostępnij