DIYLifestyle

Oryginalne pomysły na prezent dla nauczyciela

Oryginalne pomysły na prezent dla nauczyciela

Kiedy nadchodzi czas wręczania upominków naszym szkolnym opiekunom, warto zastanowić się co tak naprawdę sprawi im radość, a zarazem będzie funkcjonalne i przydatne w ich profesji. Własnoręczny prezent dla nauczyciela będzie świadczył o tym, że podeszliśmy do tematu poważnie, zależy nam na tej osobie i chcemy ją docenić za lata trudu, jaki wkłada w nasze nauczanie, ale i wychowanie.

Sentymentalne prezenty

Pierwszą kategorią będą upominki, które wywołają wzruszenie i będą stanowiły świetną pamiątkę. Jeśli nie jest to pierwszy rok z nauczycielem i macie wspólne zdjęcia z wycieczek szkolnych, czy wyjść w ramach zajęć pozalekcyjnych, możecie śmiało postawić na fotoksiążkę, czy klasyczny album. Dodatkowo zamieśćcie zabawne komentarze, daty i gotowe.

Ciekawym pomysłem będzie także kubek z klasowym zdjęciem i zabawnym podpisem, albo spersonalizowana bombonierka i kwiaty.

Alternatywą do zdjęć, których możecie nie posiadać, może być ozdobny słój z karteczkami, na których każdy uczeń wypisał miłą sytuację, jaka kojarzy mu się z danym nauczycielem lub po prostu za co go podziwia i lubi.

DIY w wersji spożywczej

Jeśli wiecie, że dana osoba nie jest typem osoby, która lubi gromadzić pamiątki, prostym rozwiązaniem jest upieczenie ciasta, zrobienie deseru, muffinków, czy innych słodyczy i nie tylko.
Tutaj pole manewru jest ogromne, wystarczy dać się ponieść fantazji.

Świetnie sprawdzi się kosz z herbatami, albo kawami, a najlepiej, aby wszystkiego było po trochu. W celu urozmaicenia prezentu, kawy i herbaty można przesypać do mniejszych słoiczków, z opisem każdej z nich. Do tego wystarczy wkomponować czekoladki i kubeczki, całość zawinąć w celofan, przewiązany wstążką i gotowe.

Ręcznie robione ozdoby

Pierwszą rzeczą, przychodzącą do głowy, kiedy mowa o DIY prezentach są świece. Co prawda wymaga to większego nakładu pracy, ale efekt jest tego wart. W tym celu będziecie potrzebowali wosku sojowego, olejków eterycznych, knotów i barwników oraz słoiczków i silikonowych form. Nie jest to droga inwestycja, a przepis z łatwością można wyszukać w internecie, jednak wymaga ona poświęcenia nieco czasu.

Jeśli znacie na tyle nauczyciela, że wiecie jaki styl mu najbardziej odpowiada możecie pokusić się o zrobienie makramy, który stanowi świetny element wystroju klasy, czy mieszkania. Podobnie będzie z ramkami na zdjęcia, które można stworzyć mając ograniczony budżet i mało czasu. Miłośnikom książek można sprawić ręcznie robione zakładki, a wielbicielom kwiatów sprezentować roślinkę doniczkową, w ozdobionej przez siebie osłonce.
Ostatnim pomysłem jest bukiet z origami. Nic trudnego, a może być bardzo efektowny.

Przed przystąpieniem do działania najlepiej całą klasą umówicie się po lekcjach i na spokojnie przeanalizujcie jaki macie budżet i na co konkretnie się decydujecie. Możliwości jest wiele, wystarczy zrobić burzę mózgów i odpowiednio podzielić obowiązki między sobą. Każdy musi być odpowiedzialny za określoną rzecz, np. za zebranie funduszy, zakupy, organizację. Wyznaczcie lidera, który Wami pokieruje i do dzieła!

Udostępnij