Biznes

Usługi księgowe skrojone na miarę Twojego biznesu

Usługi księgowe skrojone na miarę Twojego biznesu

Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotna jest profesjonalna obsługa księgowa. Dlaczego? Bo przejrzystość stanu finansowego firmy pozwala podejmować optymalne decyzje w biznesie, a terminowe i prawidłowe rozliczenia oraz porządek w dokumentach są gwarancją spokoju. To najważniejsze przyczyny, dla których właściciele małych i dużych firm decydują się na outsourcing księgowy. Dlaczego warto powierzyć swoją księgowość firmie zewnętrznej i na czym polega taka usługa? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Na czym polega obsługa księgowa firm?

Obsługa procesów księgowych jest zbiorem usług związanych z prowadzeniem, kontrolą i raportowaniem księgowości firmy. Usługi księgowe mogą być realizowane przez pracowników wewnętrznych lub przez zewnętrzne firmy – wtedy mówimy o outsourcingu księgowym. Do najważniejszych czynności księgowych zaliczamy:

  • prowadzenie ksiąg handlowych, książki przychodów i rozchodów,

  • analizę i raportowanie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa,

  • pełne procesowanie dokumentów księgowych,

  • rozliczenia pracownicze (np. księgowanie płac, rozliczanie delegacji),

  • obsługę należności (np. rozliczanie rozrachunków, potwierdzenia sald),

  • zarządzanie cennikami,

  • obsługę kontraktów i ofert,

  • obsługę procesu sprzedaży,

  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,

  • obsługę inwentaryzacji.

Jak widać, obsługa księgowa obejmuje wiele skomplikowanych procesów w biznesie, dlatego od osób realizujących księgowe usługi wymaga się fachowego podejścia, terminowości oraz rzetelności. Usługa księgowa musi być realizowana zgodnie z obowiązującym prawem, z tego powodu firmy oferujące outsourcing księgowy stale szkolą swoje kadry, również w zakresie zmieniających się przepisów prawnych i podatkowych.

Outsourcing księgowy dla wymagających – sam wybierasz księgowe usługi

W nowoczesnym modelu współpracy z outsourcerem usług księgowych to klient decyduje, które procesy księgowe mają być obsługiwane przez firmę zewnętrzną. Co więcej, właściciel biznesu może również wybrać, czy chce, aby usługi księgowe były wykonywane na systemie firmowym, czy na systemach partnera odpowiedzialnego za obsługę księgową. Elastyczne podejście do biznesu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla rozwijających się firm – wraz z rozkwitem firmy przedsiębiorca może powierzać outsourcerowi kolejne procesy lub zdecydować się na pełną obsługę księgową.

Każda usługa księgowa realizowana przez zespół ekspertów będzie spełniać najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Klient otrzymuje gwarancję terminowego zakończenia miesiąca rozliczeniowego oraz zgodności procesów z ustalonymi wartościami KPI-s i SLA. 

Mówiąc o współpracy z najlepszymi, nie można zapominać o możliwości skorzystania z zasobów partnera, czyli z wiedzy i doświadczenia specjalistów oraz nowoczesnych narzędzi. Dzięki technologiom, w które inwestują firmy zajmujące się obsługą księgową, można niewielkim kosztem ulepszyć funkcjonowanie swojego biznesu. Doskonałym przykładem jest możliwość przejścia na elektroniczną formę dokumentów księgowych, wykorzystując narzędzia optycznego rozpoznawania obrazów, czyli OCR. Techniki te stosowane są do identyfikacji znaków znajdujących się na pliku graficznym (często skanie wydruku lub pisma odręcznego) i ich konwersji na plik tekstowy.

Udostępnij