Biznes

Dla kogo jest faktoring online w PragmaGO?

Dla kogo jest faktoring online w PragmaGO?

Faktoring, czyli sprzedaż faktur przed terminem płatności, to popularne rozwiązanie. Nic w tym dziwnego, bo dzięki niemu łatwiej zachować płynność finansową – nawet jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem zapłaty i zwykle musisz sporo czekać, aż kontrahent przeleje Ci pieniądze. Dla kogo jest faktoring online w PragmaGO? I na czym dokładnie polega ta opcja? Przeczytaj artykuł!

Na czym polega faktoring online?

Usługa faktoringu jest przeznaczona w szczególności dla przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności, np. 30-90 dni. W jaki dokładnie sposób działa to rozwiązanie?

Zamiast czekać, aż kontrahent opłaci fakturę, przekazujesz ją PragmaGO. Środki otrzymujesz na wybrane konto po weryfikacji w kilka chwil – możesz opłacić nimi np. bieżące wydatki, skorzystać z rynkowej okazji czy zrobić niezbędne zakupy. Gdy mija termin zapłaty widoczny na fakturze, Twój kontrahent płaci PragmaGO. Następuje więc zmiana konta bankowego i tzw. cesja.

Co znaczy natomiast w tym przypadku „online”? Wniosek o faktoring składasz internetowo, co zajmuje jedynie kilka minut. Później otrzymujesz też konto w Strefie klienta, gdzie z łatwością złożysz np. wniosek o zmianę limitu finansowania czy dodasz lub usuniesz kontrahentów. Praktycznie wszystko odbywa się więc online.

Kto może skorzystać z faktoringu online? 

Interesuje Cię faktoring? Oferty w PragmaGO są dostępne dla wszystkich firm, które potrzebują szybszej spłaty faktury. Nie ma żadnych ograniczeń branżowych – najczęściej z tej opcji korzystają jednak firmy produkcyjne, a także z branży transportowej czy budowlanej. Faktoring często wykorzystywany jest również przez start-upy, ponieważ w PragmaGO nie ma znaczenia, jak długo Twój biznes istnieje na rynku. 

Oferta jest kierowana do przedsiębiorstw z sektora MŚP – bez względu na wielkość firmy czy liczbę zatrudnianych pracowników. PragmaGO nie zwraca także uwagi na to, jaka jest prawna forma prowadzenia biznesu. Nie ma zatem znaczenia, czy to jednoosobowa działalność gospodarcza czy spółka.

Dzięki temu faktoring to dobra alternatywa dla usług bankowych, które nierzadko mają bardzo rygorystyczne warunki i niechętnie współpracują np. z małymi i nowymi firmami.

Jak skorzystać z faktoringu w PragmaGO?

Już wiesz, że w tym przypadku wystarczy wypełnić jedynie formularz online. Podajesz w nim podstawowe dane na temat swojej firmy, na temat kontrahenta oraz oczekiwany limit faktoringowy. W ciągu 1-2 dni PragmaGO weryfikuje wniosek i wydaje decyzję. Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy, którą przywozi kurier w dowolne miejsce w Polsce – dzięki czemu oszczędzasz sporo czasu. Gdy Twój kontrahent zaakceptuje fakturę, pieniądze są ekspresowo przelewane na Twoje konto. Później możesz w elastyczny sposób dodawać lub usuwać kontrahentów, a także wnioskować o zmianę limitu finansowania.

Zastanawiasz się, czy faktoring to rozwiązanie dla Ciebie? Skontaktuj się z PragmaGO i porozmawiaj z konsultantem, który przedstawi ofertę dobraną do Twoich potrzeb. To faktoring dopasowany do Ciebie!

Udostępnij