Organizowane Wydarzenia

Wydarzenia gospodarcze na Śląsku – konferencje, spotkania, targi

 

Organizowane wydarzenia związane z gospodarkąWojewództwo śląskie jest miejscem organizacji wielu ważnych wydarzeń gospodarczych – konferencji, spotkań, sympozjów, targów i innych. W ich trakcie przedsiębiorcy i eksperci ze świata biznesu, gospodarki, ekonomii oraz nauki poruszają ważne, przyszłościowe tematy dotyczące gospodarki i powiązanych z nią dziedzin.

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) – najbardziej znane wydarzenie gospodarcze na Śląsku, odbywające się od lat w Katowicach. Skupia polskich i zagranicznych uczestników, którzy poświęcają czas na debaty i spotkania poświęcone tematyce rozwoju gospodarczego i społecznego Europy, a także integracji przedsiębiorców europejskich.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw – jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych sektorowi MŚP w Europie, które prezentuje aktualne trendy i kierunki w różnych obszarach, tematy współpracy nauki z biznesem, kształcenia kadr, przyjaznego prawa, dostępu do kapitału i wielu innych.

Spotkania Gospodarcze – spotkania odbywające się w wielu śląskich miastach organizowane pod patronatem lokalnych instytucji, które poświęcone są tematom gospodarczym. Cykl spotkań kierowany jest również do studentów.

W Katowicach oraz innych miastach Aglomeracji Śląskiej znajduje się również wiele obiektów wystawienniczych i targowych, między innymi są to Centrum Targowe FairExpo, Expo Silesia, Spodek. Na ich stronach internetowych można bliżej zapoznać się z zaplanowanymi na najbliższy czas imprezami targowymi, które stanowią wsparcie dla biznesu w różnych sektorach.